Description
Склад: Кожен грам мазі містить:
Такролімус 0.3 мг
Допоміжні компоненти: парафін м’який білий; парафін рідкий; пропіленкарбонат; віск бджолиний білий; парафін твердий
Властивості: Такролімус зв’язується з цитозольним білком (FKBP12), який відповідає за внутрішньоклітинну кумуляцію препарату. Комплекс FКВР12-такролімус специфічно та конкурентно взаємодіючи з кальциневрином інгібує його, що призводить до кальцій-залежного інгібування Т-клітинних сигнальних шляхів трансдукції та запобігання транскрипції дискретної групи лімфокінних генів. Пригнічує формування цитотоксичних лімфоцитів, які, в основному, відповідають за відторгнення трансплантату, знижує активацію Т-клітин, залежну від Т-хелперів проліферацію В-клітин, а також формування лімфокінів (таких як інтерлейкіни-2, 3 та гамма-інтерферон) експресію рецептора інтерлейкіну-2.
Показання: Мазь Таролімус застосовується у дозуванні 0,03 та 0,1% у дорослих і лише 0,03% у дітей віком від 2 до 16 років для лікування атопічного дерматиту (середнього ступеня тяжкості та тяжких форм) у разі його резистентності до інших засобів зовнішньої терапії. чи наявності протипоказань до таких.
Спосіб застосування та дози: Зовнішньо. Дорослим та дітям старше 2 років мазь наносять тонким шаром на уражені ділянки шкіри. Препарат можна застосовувати на будь-яких ділянках тіла, включаючи обличчя та шию, в ділянці шкірних складок. Не слід наносити препарат на слизові оболонки та під оклюзійні пов’язки.
Застосування у дітей (2 роки і старше) та підлітків до 16 років: Лікування необхідно починати з нанесення 0,03% мазі двічі на добу. Тривалість лікування за цією схемою не повинна перевищувати 3 тижні. Надалі частота застосування зменшується до 1 разу на добу, лікування продовжується до повного очищення вогнищ ураження.
Застосування у дорослих та підлітків 16 років та старше: Лікування необхідно починати із застосування 0,1% мазі 2 рази на добу та продовжувати до повного очищення вогнищ ураження. У міру покращення можна зменшувати частоту нанесення 0,1% мазі або переходити на використання 0,03% мазі. У разі повторного виникнення симптомів захворювання слід відновити лікування 0,1% маззю двічі на день. Якщо дозволяє клінічна картина, слід спробувати знизити частоту застосування препарату або використовувати меншу дозу — 0,03% мазь.
Протипоказання: гіперчутливість до такролімусу, допоміжних речовин, макролідів; пацієнти з генетичними дефектами епідермального бар’єру, такими як синдром Нетертона, а також при генералізованій еритродермії у зв’язку з ризиком прогресуючого збільшення системної абсорбції такролімусу; вагітність; грудне годування; діти та підлітки молодші 16 років (у дозі 0,1%), діти молодше 2 років (у дозі 0,03%).
Запобіжні заходи: Мазь Таролімус не можна використовувати у хворих з вродженими або набутими імунодефіцитами або у пацієнтів, які приймають імуносупресивні препарати Під час застосування мазі необхідно уникати потрапляння на шкіру сонячних променів, відвідування солярію, терапії УФ-променями Б або А у комбінації з псораленом (PUVA-терапія). Мазь не повинна застосовуватися для лікування ділянок ураження, які розглядаються як потенційно злоякісні чи передзлоякісні. Протягом 2 годин на ділянках шкіри, на які наносилася мазь, не можна використовувати пом’якшувальні засоби. Ефективність та безпека застосування мазі у лікуванні інфікованого атопічного дерматиту не оцінювалася. За наявності ознак інфікування до призначення мазі потрібне проведення відповідної терапії. Застосування мазі може бути пов’язане із підвищеним ризиком розвитку герпетичної інфекції. За наявності ознак герпетичної інфекції слід індивідуально оцінити співвідношення користі та ризику застосування мазі.
Побічні ефекти: Загальні розлади та місцеві реакції: дуже часто – печіння та свербіж у місці застосування; часто – відчуття тепла, почервоніння, біль, роздратування, висип у сфері застосування. Інфекції: часто – герпетична інфекція (простий герпес обличчя та губ, варицеліформний висип Капоші). Шкіра та підшкірна клітковина: часто – фолікуліт, свербіж; нечасто – акне. Нервова система: часто парестезії, гіперестезія. Метаболізм та особливості харчування: часто – непереносимість алкоголю (гіперемія обличчя або симптоми подразнення шкіри після вживання спиртних напоїв).
Спосіб зберігання: За температури не вище 30 градусів. У сухому місці.
Reviews
There are no reviews yet.